گل‌محمدی: انتخاب سرمربی خارجی برای تیم ملی اشتباه بزرگی است

یحیی گل‌محمدی در خصوص جدایی کارلوس کی‌روش عنوان کرد: کی ‌روش 8 سال در ایران کار کرد و مثل هر مربی روزهای خوب و بد داشت. او تاثیرات مثبت خودش را گذاشت که می‌توان به اتحاد تیمی تیم ملی، ایجاد نظم و انضباط، سازمان دهی تیمی و .. اشاره کرد. ما دو دوره هم به جام جهانی رفتیم ولی در جام ملت‌های آسیا موفقیتی کسب نکردیم. در اینکه کی‌روش مربی بزرگی است شکی وجود ندارد و این مربی تاثیر مثبت خودش را در تیم ملی گذاشت.

وی در رابطه با اینکه سرمربی بعدی تیم ملی باید خارجی باشد یا ایرانی تاکید کرد: من موافق استفاده از سرمربی خارجی با کیفیت هستیم ولی تا چه زمانی می خواهیم به نیروهای خارجی دل ببندیم؟ برای آوردن مربی خارجی بزرگ و سرشناس باید هزینه سنگینی را متحمل شویم ولی این پول می‌تواند صرف تیم‌های پایه و بهبود ساختار فوتبال ایران و تیم ملی شود. از طرفی شرایط اقتصادی در ایران خوب نیست و با این وضعیت درست نیست که برای یک مربی خارجی هزینه کنیم.

گل‌محمدی اظهار داشت: می توانیم به نیروهای داخلی تکیه کنیم. مقام معظم رهبری بارها به استفاده از تولید و امکانات داخلی تاکید کرده‌اند. می‌توانیم به مربی ایرانی دور بدهیم. چه اشکالی دارد امکاناتی که به مربی خارجی می دهیم را در اختیار مربی ایرانی هم قرار دهیم؟ مطمئنا مربیان ایرانی اگر مورد حمایت قرار بگیرند و امکانات لازم در اختیارشان باشد می‌توانند مثل کی‌روش نتیجه بگیرند. برای حل مشکلات فوتبال‌مان، می‌توانیم هزینه کنیم و به جای اینکه پول زیادی صرف آوردن مربی خارجی کنیم، باید زیرساخت‌ها را درست کنیم.

گل‌محمدی گفت: زمان اعتماد کردن به مربیان ایرانی رسیده است. ما سال‌ها است که در آسیا قهرمان نشده‌ایم و در جام ملت‌های 1996 با مایلی‌کهن به مقام سوم رسیدیم. این فدراسیون است که تصمیم می‌گیرد ولی من معتقدم که در این شرایط اقتصادی، آوردن مربی خارجی اشتباه بزرگی است. نباید در این زمینه هزینه سنگینی انجام دهیم و می‌توانیم به مربی ایرانی  اعتماد کنیم.

مبنع : خبرگزاری تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *